Kampania 2017/2018 (podkarpackie)

Działania szkół zakwalifikowanych do akcji

Podobnie jak w Małopolsce młodzież na podkarpaciu miała tylko jeden semestr na zrealizowanie swoich pomysłów na promocję idei transplantacji. Ogromne zainteresowanie oraz zaangażowanie zarówno wśród uczniów, jak również lekarzy wspierających nas w działaniach dało się odczuć już podczas inauguracji akcji, która odbyła się w połowie stycznia 2018 r. W ramach kampanii w szkołach zostały zrealizowane liczne spotkania z lekarzami oraz pacjentami, którzy przeszli przez zabieg przeszczepienia narządu. Uczniowie w tej edycji kampanii w promowaniu transplantacji doskonale wykorzystali media społecznościowe, co zdecydowanie zwiększyło zasięg ich działań.

Finał Akcji

Analogicznie jak w Małopolsce na Podkarpaciu również termin składania raportów został wyznaczony na koniec maja 2018 r. Wszystkie szkoły zaprezentowały się z jak najlepszej strony. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych koordynowało kampanię również w tym województwie. Dużym problemem był wybór kampanii, które były najlepsze. Z całą pewnością wszystkie zaprezentowane działania wymagały pomysłowości oraz pracy uczniów i nauczycieli. Zdecydowaliśmy się nagrodzić:

  • Zespół Szkół nr 2 im. J. Kochanowskiego w Łańcucie
  • Akademickie Licem Ogólnokształcącego w Rzeszowie
  • Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. S. Barańczaka w Rzeszowie wspólnie z VIII Liceum Ogólnokształcącym im. S. Wyspiańskiego w Rzeszowie

Wyróżniono: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krośnie