Kampania 2012/2013 (łódzkie)

Kampania społeczna Drugie życie w Łódzkiem 2012/2013

32 szkoły, 30 tys. oświadczeń woli, kilkaset tysięcy osób objętych działaniami – to najważniejsze liczby opisujące kampanię Drugie życie w województwie łódzkim, która po raz pierwszy odbyła się w regionie.

Inauguracja

25 stycznia 2013, w przeddzień Ogólnopolskiego Dnia Donacji i Transplantacji, uczniowie III LO w Łodzi, w ramach inauguracji kampanii, rozdawali oświadczenia woli na ulicach, przystankach i w środkach komunikacji miejskiej. Kampania oficjalnie ruszyła o godz. 13.00, w auli szkolnej III LO – po inauguracji młodzież wzięłą udział w warsztatach, przygotowując się do prowadzenia własnych działań edukacyjno- promocyjnych.

Uczniowie III LO w Łodzi rozdawali oświadczenia woli na ulicach miasta w przeddzień Ogólnopolskiego Dnia Donacji i Transplantacji.

Uczniowie III LO w Łodzi rozdawali oświadczenia woli na ulicach miasta w przeddzień Ogólnopolskiego Dnia Donacji i Transplantacji.

Kolejne 3 miesiące były czasem realizacji własnych działań w szkołach. Zgodnie z ideą kampanii Drugie życie organizatorami przedsięwzięć byli sami uczniowie. Młodzież prowadziła własne kampanie – ich kształt zależał od pomysłowości i zaangażowania uczniów.

Ekspert medyczny akcji - prof. dr hab. n. med. Michał Nowicki, Kierownik Kliniki Nefrologii, Hipertensjologii i Transplantologii Nerek UM w Łodzi.

Ekspert medyczny akcji – prof. dr hab. n. med. Michał Nowicki, Kierownik Kliniki Nefrologii, Hipertensjologii i Transplantologii Nerek UM w Łodzi.

Zwycięzcy

Zwycięzcami akcji zostali:

  • I Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu
  • Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu
  • I Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu

Wyróżniono: LO w Skierniewicach, SOS-w w Stemplewie, ZST-I w Łodzi oraz ZSP w Kleszczowie.

5 minut dla fotoreporterów - zwycięzcy łódzkiej edycji kampanii Drugie życie.

5 minut dla fotoreporterów – zwycięzcy łódzkiej edycji kampanii Drugie życie.

Patroni

Organizatorem akcji był Fresenius Medical Care Polska. W województwie łódzkim patronat nad kampanią objęli: Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Metropolita Łódzki abp Marek Jędraszewski, Łódzkie Kuratorium Oświaty, Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Patronat medialny sprawowali: Radio Łódź, TVP Łódź, Dziennik Łódzki. W skali ogólnopolskiej akcję wspierali: Ministerstwo Zdrowia, Minister Edukacji Narodowej, Prymas Polski abp Józef Kowalczyk, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych, Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej, Polska Federacja Pacjentów DIALTRANSPLANT.