Kampania 2011/2012 (wielkopolskie)

Kampania społeczna Drugie życie w Wielkopolsce 2011/2012

Inauguracja, szkolenie, finał

Kampania w województwie wystartowała 26 stycznia 2012 roku, w Dzień Transplantacji. Do udziału w akcji zakwalifikowały się 33 szkoły z regionu.

13 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu w szkoleniu szkolnych liderów kampanii udział wziął specjalista-transplantolog, osoby po przeszczepieniu i przedstawiciele Kościoła. Po spotkaniu uczniowie otrzymali materiały informacyjne i promocyjne, pomocne w realizacji kampanii.

do 31 maja organizatorzy przyjmowali sprawozdania szkół dokumentujące przebieg akcji w poszczególnych placówkach. 14 czerwca, podczas posiedzenia Kapituły, organizatorzy i patroni zdecydowali o przyznaniu 5 wyróżnień i 3 nagród głównych, które wręczono szkołom 21 czerwca, podczas gali finałowej akcji.

Zwycięzcy

  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie
  • I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wągrowcu

Wyróżnienia: ZSP w Wyrzysku, ZSO w Gostyniu, LO w Czarnkowie, ZS w Wieleniu, I LO w Chodzieży.

Patroni

Kampanię „Drugie życie” w regionie zorganizowała firma Fresenius Medical Care Polska. Działaniom patronowali: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia, Metropolita Poznański abp Stanisław Gądecki, Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Patronat medialny sprawowali: TVP Poznań, Radio Merkury i Głos Wielkopolski. W skali ogólnopolskiej kampanię wspierają: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Prymas Polski, Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych i Polska Federacja Pacjentów Dialtransplant.