Kampania 2011/2012 (warmińsko-mazurskie)

Kampania społeczna Drugie życie na Warmii i Mazurach 2011/2012

Inauguracja i szkolenie

Inauguracja kampanii w województwie odbyła się 20 stycznia 2012 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Po ostatecznej weryfikacji do udziału w akcji zakwalifikowało się 28 szkół z regionu. 15 marca przeprowadzono szkolenie dla liderów szkół. W spotkaniu wziął udział lekarz i osoba po przeszczepieniu. Po zakończeniu warsztatów młodzież otrzymała materiały edukacyjne i promocyjne, a następnie rozpoczęła realizację własnych działań promujących transplantację.

Zwycięzcy

Przyjmowanie raportów z realizacji kampanii organizatorzy zakończyli 31 maja. 15 czerwca, na posiedzeniu Kapituły wyłoniono trzy szkoły, które otrzymały nagrodę główną:

  • Zespół Szkół Rolniczych w Czachówkach
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach
  • Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Bartoszycach.

Wyróżniono 5 zespołów szkolnych: ZSZ nr 1 w Działdowie, LO w Lidzbarku, ZSCKR w Dobrocinie, ZS w Olsztynku oraz ZSZ w Lidzbarku Warmińskim.

Patroni

Organizatorem akcji był Fresenius Medical Care Polska. W województwie warmińsko-mazurskim patronat nad kampanią objęli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Starosta Ostródzki Włodzimierz Borodiuk, Metropolita Warmiński abp Wojciech Ziemba oraz Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty. Patronat medialny sprawowali: TVP Olsztyn, Polskie radio Olsztyn, Gazeta Wyborcza Olsztyn. W skali ogólnopolskiej akcję wspierali: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych, Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej, Polska Federacja Pacjentów DIALTRANSPLANT.