Kampania 2010/2011 (warmińsko-mazurskie)

Kampania społeczna Drugie życie na Warmii i Mazurach 2010/2011

Inauguracja kampanii: 26 października 2010, Światowy Dzień Donacji i Transplantacji.

Zakończenie działań w szkołach: 31 maja 2011.

Podsumowanie akcji i wyróżnienie trzech placówek czekami charytatywnymi: 20 czerwca 2011.

Liczba szkół zaangażowanych w kampanię: 32.

Najważniejsze wydarzenia

22 października 2010 – rozesłanie do dyrektorów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w województwie warmińsko-mazurskim listów przybliżających ideę kampanii i zapraszających do udziału w projekcie

26 października 2010 (Światowy Dzień Donacji i Transplantacji) – inauguracja akcji w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Ostródzie. Uroczyste rozpoczęcie działań w obecności m.in.: Małgorzaty Bogdanowicz-Bartnikowskiej, Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty; Włodzimierza Brodiuka, Starosty Ostródzkiego; Elżbiety Dziekan z Biura Promocji Zdrowia (przedstawiciel Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego); Agnieszki Korytko z Warmińsko-Mazurskiego Centrum Zdrowia Publicznego w Olsztynie (przedstawiciel Wojewody Warmińsko-Mazurskiego); prof. Tomasza Stompóra, konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie nefrologii, Stanisława Ogórka, prezesa Centrum Zdrowia Medica w Ostródzie, przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, organizacji społecznych oraz mediów (m.in. TVP3 Olsztyn, Gazeta Olsztyńska)

10 listopada 2010 – zakończenie przyjmowania zgłoszeń szkół. Udział w akcji zadeklarowało 37 szkół ponadgimnazjalnych z województwa, zakwalifikowano 32.

9 grudnia 2010 – szkolenie liderów (uczniowie i nauczyciele) szkół zgłoszonych do akcji z lekarzem (dr Beata Giergielewicz) w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. W spotkaniu wzięło udział 70 osób.

w trakcie kampanii odbyło się kilkanaście spotkań uczniów szkół ponadgimnazjalnych z lekarzem na terenie całego województwa, zarówno w szkołach jak i poza nimi (w ramach kampanii szkoły organizowały m.in. konferencje poświęcone transplantacji).

do końca maja 2011 – działania kreowane przez młodzież szkolną (m.in. zawody sportowe, przedstawienia teatralne; wywiady z osobami po przeszczepach; spotkania z żołnierzami, policjantami, lekarzami; rozmowy z mieszkańcami; happeningi; relacje w mediach; plakatowanie miast; konkursy na plakaty; edukacja rówieśnicza; promocja transplantacji podczas drzwi otwartych dla gimnazjalistów)

20 czerwca 2011 – spotkanie podsumowujące działania młodzieży w Zespole Szkół Zawodowych w Ostródzie. Podczas finału kampanii w województwie warmińsko-mazurskim wręczono trzy wyróżnienia wraz z czekami charytatywnymi (I Liceum Ogólnokształcące z Olsztyna, Zespół Szkół nr 1 z Działdowa oraz Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego z Bartoszyc) oraz trzy dodatkowe wyróżnienia dla szkół, które przeprowadziły wyjątkowo ciekawe działania (Zespół Szkół z Nowego Miasta Lubawskiego, Zespół Szkół Technicznych z Elbląga oraz Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego z Ełku). W spotkaniu uczestniczyli m.in. Włodzimierz Brodiuk, Starosta Ostródzki oraz Magdalena Mil, rzecznik prasowy WM OW NFZ. Wszystkie szkoły uczestniczące w akcji otrzymały dyplomy.

Patroni

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Wojewoda Warmińsko-Mazurski

Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty

Starosta Ostródzki Włodzimierz Borodiuk

TVP Olsztyn

Gazeta Olsztyńska