- Szkoły docenione za działania podjęte na rzecz promocji transplantacji.Posted 3 miesiące ago
- TRANSPLANTACJA OCZAMI MŁODZIEŻYPosted 11 miesięcy ago
- Drugie życie „w praktyce”Posted 3 lata ago
- MILION OŚWIADCZEŃ WOLI NA 50-LECIE PIERWSZEGO POLSKIEGO PRZESZCZEPUPosted 4 lata ago
Kampania 2010/2011 (warmińsko-mazurskie)
Kampania społeczna Drugie życie na Warmii i Mazurach 2010/2011
Inauguracja kampanii: 26 października 2010, Światowy Dzień Donacji i Transplantacji.
Zakończenie działań w szkołach: 31 maja 2011.
Podsumowanie akcji i wyróżnienie trzech placówek czekami charytatywnymi: 20 czerwca 2011.
Liczba szkół zaangażowanych w kampanię: 32.
Najważniejsze wydarzenia
22 października 2010 – rozesłanie do dyrektorów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w województwie warmińsko-mazurskim listów przybliżających ideę kampanii i zapraszających do udziału w projekcie
26 października 2010 (Światowy Dzień Donacji i Transplantacji) – inauguracja akcji w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Ostródzie. Uroczyste rozpoczęcie działań w obecności m.in.: Małgorzaty Bogdanowicz-Bartnikowskiej, Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty; Włodzimierza Brodiuka, Starosty Ostródzkiego; Elżbiety Dziekan z Biura Promocji Zdrowia (przedstawiciel Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego); Agnieszki Korytko z Warmińsko-Mazurskiego Centrum Zdrowia Publicznego w Olsztynie (przedstawiciel Wojewody Warmińsko-Mazurskiego); prof. Tomasza Stompóra, konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie nefrologii, Stanisława Ogórka, prezesa Centrum Zdrowia Medica w Ostródzie, przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, organizacji społecznych oraz mediów (m.in. TVP3 Olsztyn, Gazeta Olsztyńska)
10 listopada 2010 – zakończenie przyjmowania zgłoszeń szkół. Udział w akcji zadeklarowało 37 szkół ponadgimnazjalnych z województwa, zakwalifikowano 32.
9 grudnia 2010 – szkolenie liderów (uczniowie i nauczyciele) szkół zgłoszonych do akcji z lekarzem (dr Beata Giergielewicz) w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. W spotkaniu wzięło udział 70 osób.
w trakcie kampanii odbyło się kilkanaście spotkań uczniów szkół ponadgimnazjalnych z lekarzem na terenie całego województwa, zarówno w szkołach jak i poza nimi (w ramach kampanii szkoły organizowały m.in. konferencje poświęcone transplantacji).
do końca maja 2011 – działania kreowane przez młodzież szkolną (m.in. zawody sportowe, przedstawienia teatralne; wywiady z osobami po przeszczepach; spotkania z żołnierzami, policjantami, lekarzami; rozmowy z mieszkańcami; happeningi; relacje w mediach; plakatowanie miast; konkursy na plakaty; edukacja rówieśnicza; promocja transplantacji podczas drzwi otwartych dla gimnazjalistów)
20 czerwca 2011 – spotkanie podsumowujące działania młodzieży w Zespole Szkół Zawodowych w Ostródzie. Podczas finału kampanii w województwie warmińsko-mazurskim wręczono trzy wyróżnienia wraz z czekami charytatywnymi (I Liceum Ogólnokształcące z Olsztyna, Zespół Szkół nr 1 z Działdowa oraz Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego z Bartoszyc) oraz trzy dodatkowe wyróżnienia dla szkół, które przeprowadziły wyjątkowo ciekawe działania (Zespół Szkół z Nowego Miasta Lubawskiego, Zespół Szkół Technicznych z Elbląga oraz Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego z Ełku). W spotkaniu uczestniczyli m.in. Włodzimierz Brodiuk, Starosta Ostródzki oraz Magdalena Mil, rzecznik prasowy WM OW NFZ. Wszystkie szkoły uczestniczące w akcji otrzymały dyplomy.
Patroni
Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Wojewoda Warmińsko-Mazurski
Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty
Starosta Ostródzki Włodzimierz Borodiuk
TVP Olsztyn
Gazeta Olsztyńska