Rusza 10. edycja kampanii Drugie życie

By on Wrzesień 28, 2017

W poniedziałek (25.09) rozpoczęła się dwutygodniowa rekrutacja szkół średnich do udziału w dziesiątej, jubileuszowej edycji kampanii społecznej promującej transplantacje i oświadczenia woli.

Wokół transplantacji organów narosła w Polsce ogromna liczba mitów, przekłamań i stereotypów, które powodują, że z tej nowoczesnej metody leczenia korzysta dziś mniej osób, niż powinno. Z niewiedzą i negatywnym nastawieniem do przeszczepów można walczyć mi. in. poprzez informowanie i edukację – te cele przyświecają organizatorom kampanii Drugie życie.

W ramach akcji Drugie życie zachęcamy młodzież do organizacji na terenie szkoły kampanii informacyjnych, mających promować przeszczepianie narządów i popularyzować oświadczenia woli. Zgodnie z ideą przedsięwzięcia, koordynatorami wszystkich działań są sami uczniowie. Młodzież prowadzi na terenie szkoły własne kampanie – ich kształt zależy wyłącznie od pomysłu i zaangażowania uczestników. Uczniowie mogą m.in. kolportować materiały informacyjne i oświadczenia woli, organizować spotkania ze specjalistami i przygotowywać własne, niekonwencjonalne działania promocyjne. Szkoły biorące udział w kampanii otrzymują od organizatora materiały informacyjne (film, prezentację multimedialną, materiały edukacyjne), promocyjne (plakaty, koszulki, naklejki, wpinane znaczki) oraz druki oświadczeń woli. Specjalnie dla młodzieży koordynującej szkolne kampanie organizowane jest także szkolenie z zakresu transplantacji. Przedstawiciele organizatora służą wsparciem merytorycznym oraz pomocą w przygotowaniu spotkań ze specjalistami.

Do udziału w kampanii zapraszamy 30 szkół średnich z województwa wielkopolskiego (decyduje kolejność zgłoszeń). Państwa zgłoszenia będziemy przyjmować od 25 września do 9 października br., e-mailem na adres: kinga@perpetuummedia.pl, w tytule prosimy wpisać: „Zgłoszenie: kampania ‚Drugie życie’ w województwie wielkopolskim”. W treści wiadomości prosimy podać nazwę szkoły, adres, dane osoby kontaktowej (imię, nazwisko, telefon, e-mail do wyznaczonego przez szkołę koordynatora akcji). Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 506 650 474.

Między 9 a 13 października zorganizowana będzie dogrywka dla szkół, które nadesłały zgłoszenia w terminie, ale znalazły się poza listą pierwszych 30. placówek. Dogrywka będzie prowadzona na oficjalnym fanpage’u kampanii Drugie życie.

Wszystkie szkoły, które dostana się do kampanii Drugie życie będą zaproszone do uroczystego zainaugurowania dziesiątej, jubileuszowej edycji kampanii i udziału w szkoleniu z wiedzy o transplantacji w Światowym Dniu Donacji i Transplantacji (26.10) w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Po szkoleniu zaprosimy uczniów do specjalnej akcji rozdawania oświadczeń woli na ulicach Poznania. O szczegółach będziemy informować na naszej stronie internetowej.

Działania w ramach kampanii Drugie życie powinny być dokumentowane, ponieważ w czerwcu 2018 roku przedstawiciele organizatora i patronów wybiorą i nagrodzą zespoły, których działania charakteryzowały się najwyższym poziomem i skutecznością. Ocena nastąpi na podstawie raportów ze szkół. Trzy najlepsze szkoły otrzymają czeki charytatywne w wysokości 2000 zł, które będą mogły przeznaczyć na wsparcie wybranej przez siebie inicjatywy charytatywnej.

Musisz się zalogować, aby komentować Login