MILION OŚWIADCZEŃ WOLI NA 50-LECIE PIERWSZEGO POLSKIEGO PRZESZCZEPU

By on Styczeń 11, 2016

Zapraszamy szkoły biorące udział w kampanii Drugie Życie do podjęcia wyzwania z okazji okrągłej rocznicy w polskiej transplantologii.

26 stycznia 2016 roku mija 50. rocznica pierwszego przeszczepu w Polsce. Z tej okazji zachęcamy młodzież biorącą udział w kampanii Drugie Życie do podjęcia szczególnego wyzwania i wsparcia  osób oczekujących na przeszczep w Polsce.

WYZWANIE:
Milion oświadczeń woli w roku 50. jubileuszu pierwszego polskiego przeszczepu. Młodzież wspierająca Drugie Życie podejmuje wyzwanie – by przez rok, do kolejnej rocznicy, rozdać łącznie od powstania kampanii – milion oświadczeń woli.

DLACZEGO OŚWIADCZENIA WOLI:
Barierą dla transplantologii w Polsce jest brak organów do przeszczepu, nie pieniądze na operacje.
Według badań ministerstwa zdrowia znaczna część Polaków akceptuje przeszczepy organów, jednak w przypadku śmierci bliskiej osoby zasłania się niewiedzą o jej woli ws. przekazania organów do przeszczepu.
Dokładnie – 55 proc. Polaków wyraża zgodę, by po śmierci pobrano ich narządy w celu przeszczepienia innym. Mimo swojej decyzji, tylko co piąty (20 proc.) rozmawiał na ten temat z bliskimi – wynika z najnowszego sondażu TNS Polska.
Dlatego, choć oświadczenie woli nie ma mocy prawnej, to jego podpisanie rozwiązuje wiele problemów.

JAK DOŁĄCZYĆ DO WYZWANIA?
Wystarczy pobrać poniższe logo – specjalnie zaprojektowane na tę okazję – wydrukować, zrobić sobie z nim zdjęcie i umieścić na facebook’owym profilu. Liczy się każde udostępnienie – na prywatnych kontach, na profilu szkoły czy oficjalnym funpage’u kampanii. Chcemy by do 26 stycznia było takich zdjęć jak najwięcej, bo każde z nich będzie oznaczać podjęcie wyzwania, a tym samym ogromne wsparcie dla osób oczekujących na przeszczep.

Logo Milion Oświadczeń Woli

Musisz się zalogować, aby komentować Login